belka skos pl n

Start kampanii fundraisingowej

Budynek, w którym ma powstać nasz własny teatr – Teatr Społeczności Lokalnej na razie nie ma dachu, jest opuszczony i zrujnowany. Ale wystarczy zamknąć oczy, żeby zobaczyć go w nowym kształcie – z prawdziwą sceną, profesjonalnym wyposażeniem i rzędami krzeseł na widowni. Tak będzie wyglądał za dwa lata, jeśli uda nam się zdobyć fundusze na kapitalny remont. Na tej stronie można śledzić kolejne etapy budowy naszego teatru.

Przemsyław Babiarz

 

Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne "Teatr Grodzki"

Styczeń 2015. Rozpoczynamy kampanię fundraisingową poświęconą zdobyciu środków na rewitalizację budynku dawnej brakarni przy ul. Sempołowskiej 13 w Bielsku-Białej. Potrzebna jest kwota miliona czterystu pięćdziesięciu tysięcy złotych!
Kiedyś w podobnym, opłakanym stanie był sąsiedni obiekt zespołu dawnej Fabryki Sukna, którą przekazała nam w nieodpłatne użytkowanie Gmina Bielsko-Biała. Dziś działa tam Warsztat Terapii Zajęciowej (dla 30 niepełnosprawnych osób) i Zakład Aktywności Zawodowej – Zakład Introligatorsko-Drukarski (zatrudniający 40 osób niepełnosprawnych). Podjęte przez nas dziesięć lat temu starania o remont tego budynku przyniosły wymierny sukces i długofalowe rezultaty – stworzenie obu placówek nie byłoby możliwe bez wykonania prac remontowych.

Od piętnastu lat pracujemy z tymi, którzy zostali szczególnie dotknięci cierpieniem, biedą, brakiem perspektyw i społeczną izolacją. Motorem naszych działań była zawsze wiara w siłę sztuki, która potrafi zmieniać nawet najbardziej dramatyczne ludzkie scenariusze. Dla naszych aktorów – niepełnosprawnych fizycznie, intelektualnie, niesłyszących czy zmagających się z uzależnieniem – teatr jest często jedyną możliwością nowego życiowego startu. Grupy twórcze działające przy stowarzyszeniu mają w swoim dorobku wiele wartościowych dokonań – ich widowiska i prace plastyczne były prezentowane w całej Polsce, a także podczas międzynarodowych imprez i festiwali w Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech, Czechach, Grecji i na Słowacji. By dalej się rozwijać potrzebują swojego miejsca – własnej sceny.

Remont budynku i zaadaptowanie go na potrzeby różnorodnych przedsięwzięć artystycznych jest inwestycją, która zapewni stabilną przyszłość prowadzonym przez nas projektom na rzecz osób zagrożonych społecznym wykluczeniem. Prace nad przywróceniem obiektu do stanu użytkowania w nowej funkcji zostały już rozpoczęte.
Dzięki wsparciu Województwa Śląskiego udało się przeprowadzić szczegółową inwentaryzację obiektów zabytkowych powierzonych naszemu stowarzyszeniu przez Gminę Bielsko-Biała. Następny, bardzo ważny, etap to wykonanie ekspertyz i dokumentacji architektonicznej, bez których nie da się zacząć działań budowlanych.
A w dalszej kolejności musimy zrealizować między innymi: prace w zakresie wykonania posadowienia ławy fundamentowej i fundamentów; roboty związane z wykonaniem przyłączy infrastruktury; wykonanie stropów, położenie dachu i wykonanie izolacji termicznej; roboty związane z montażem okien i drzwi oraz z wystrojem wnętrz; wykonanie elewacji, ocieplenie i termomodernizacja budynku.

 

BIELSKIE STOWARZYSZENIE ARTYSTYCZNE TEATR GRODZKI
Jolanta Kajmowicz-Sopicka – Koordynatorka projektu
Sempołowskiej 13, 43-300 Bielsko-Biała
Tel. (33) 497-56-55, 600-382-894
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.teatr.teatrgrodzki.pl

Galeria

Media o nas

Dziendobry.tvn.pl

logo dziendobry tvn1

Pisanenoca.com

pisanie noca

Bielskosmakuje.pl

bielskosmakuje

Nowy teatr w Bielsku-Białej?

Bielsko.biala.pl

logo bbwww 01

Bestwina24.pl

bestwina24 pl

 

Bielsko.info

logo bielsko info

 

Super-nowa.pl

super nowa logo 21426073993

 

Kurier radia BIELSKO

KURIERradiaBIELSKO logo SOLO1

 

Magazyn samorządowy w Bielsku-Białej

magazyn

 

2BStyle.pl

logo

 

 

Wspierają nas

Bio Paluszki

beksin rest bielsko

ladys club bielsko

logo

branka

konstanta

 EY Logo Tagline stacked logo

super nowa

Projekt Teatru