belka skos pl n

KOALICJA DLA TEATRU

Budując nasz Teatr Społeczności Lokalnej, budujemy również koalicję ludzi, którzy dostrzegają potrzebę rozwijania i wzmacniania amatorskich działań scenicznych. Ich zaangażowanie w ten projekt potwierdza, że wybraliśmy właściwy kierunek i że nie jesteśmy osamotnieni w dążeniu do stworzenia w Bielsku-Białej nowego ośrodka sztuki teatralnej.

Mamy świadomość, że bez pomocy i zaangażowania szerokiej grupy osób wspierających tę odważną inicjatywę nie będziemy w stanie zbudować Teatru Naszych Marzeń. Tworząc KOALICJĘ DLA TEATRU odwołujemy się do wspaniałej tradycji naszego miasta. Pod koniec XIX wieku Komitet Budowy Teatru zaapelował do mieszkańców Bielska, Białej i Lipnika o udział w dobrowolnej zbiórce pieniędzy na ten cel. Zbiórka przyniosła wymierne rezultaty – budynek bielskiego Teatru Polskiego jest do dziś ozdobą miasta i ważnym punktem na jego kulturalnej mapie.

 sep


Jako pierwszy swojego poparcia udzielił nam PRZEMYSŁAW BABIARZ, rozpoznawalny i ceniony przede wszystkim w roli dziennikarza telewizyjnego i sprawozdawcy sportowego, ale z wykształcenia – aktor, człowiek TEATRU.

Przemsyław Babiarz

  sep


Miło nam poinformować, iż ANNA GUZIK – znana bielska aktorka wsparła naszą inicjatywę budowy TEATRU SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ w Bielsku-Białej. Bardzo dziękujemy za budujące słowa, które do nas skierowała:

Teatr to miejsce niezwykłe. To miejsce spotkań ludzi wrażliwych i czujnych na drugiego człowieka. Teatr Grodzki daje świadectwo, że teatr może nie tylko uwrażliwiać, ale również leczyć, wspierać w walce z nałogami i przywracać radość życia. Dlatego wspieram całym sercem inicjatywę rewitalizacji budynku przy ulicy Sempołowskiej!

 sep

Zrozumieniem i życzliwością darzą nas również inne osoby, dla których twórczość, szeroko rozumiana edukacja, a także troska o prawdziwą integrację społeczną to sprawy ważne. Do grona takich osób należy niewątpliwie profesor ANDRZEJ LINERT, autor publikacji „Teatr Polski w Bielsku-Białej 1945-2000”, który zaszczycił nas właśnie swoim poparciem. Dziękujemy Panie Profesorze za dołączenie do Społecznego Komitetu Budowy Teatru Integracyjnego!

Andrzej LinertAndrzej Linert - list

sep

W gronie osób popierających naszą inicjatywę serdecznie witamy KORNELIUSZA PACUDĘ, dziennikarza i krytyka muzycznego, znanego popularyzatora muzyki country w Polsce, twórcę i dyrektora artystycznego Międzynarodowego Festiwalu Piknik Country w Mrągowie, a także autora sztuk teatralnych.

"Popieram tę ciekawą inicjatywę. Tak, jak popieram każdy sensowny pomysł w sferze kultury! Zwłaszcza na rzecz integracji. Życzę wsparcia sponsorów, Unii Europejskiej, a przede wszystkim władz.

Mam tylko jedną prośbę: przyciągajcie do siebie autorów polskich, grajcie polskie sztuki. Ku radości polskiego widza. Niech Wasz teatr będzie miejscem bez barier - dosłownie i w przenośni. Powodzenia! Korneliusz Pacuda"

Korneliusz Pacuda

sep

Budowę Teatru wspiera również MARTA FOX – poetka i powieściopisarka. Zasłynęła z powieści dla młodzieży (min. „Zołzunie”, „Iza Anoreczka”), choć ostatnio pisze również dla osób dorosłych („Kobieta zaklęta w kamień”, „Święta Rito od Rzeczy Niemożliwych”). Znakomicie rozumie formułę naszego teatru, który potrafi zmieniać nawet najbardziej dramatyczne ludzkie scenariusze.

Najbardziej zafascynowana jestem terapeutyczną rolą teatru, która daje możliwość wyrażania i doświadczania siebie takim, jakim chciałoby się być, co w realnym świecie, z różnych powodów, nie zawsze jest możliwe.
Teatr pozwala dotrzeć do wewnętrznych przeżyć i człowiek staje się aktorem w dramacie własnego życia. W teatrze można zmierzyć się ze swoimi słabościami i odkryć pragnienia i talenty. W teatrze człowiek może na wielu płaszczyznach tworzyć siebie na nowo, przekraczając własne granice. I tego życzę przyszłym aktorom Teatru Grodzkiego”.

Marta FoxList - Marta Fox

sep

Do Koalicji dla Teatru przyłączyło się STOWARZYSZENIE SĘDZIÓW RODZINNYCH W POLSCE, liczące obecnie ponad 260 członków, zrzeszonych w 16 kołach w całym kraju. Przedstawiciele Zarządu Głównego zwrócili się do wszystkich członków Stowarzyszenia z następującym apelem:

Jesteśmy przekonani, że reintegracja poprzez sztukę daje możliwość spełnienia i przywraca wiarę w działania. Teatrowi Grodzkiemu życzymy powodzenia w urzeczywistnieniu tego planu, a wszystkich Państwa zachęcamy do udzielenia wsparcia dla tej szczytnej idei.

logo sedziowierodzinni

sep

Ideę budowy Teatru Integracyjnego poparł także MARIAN OPANIA, którego recital zainaugurował kampanię fundraisingową w nowym 2016 roku. Wybitny aktor i człowiek licznych artystycznych profesji podczas wizyty w naszej siedzibie życzył Teatrowi Grodzkiemu wytrwałości w dążeniu do wyznaczonego celu:

Rozwijajcie się w tym kierunku, tworząc nowe instytucje kulturalne, bo kultura i sztuka to podstawa bytu Narodu (…). Z wielką sympatią, Marian Opania

Opania 015

Galeria

Media o nas

Dziendobry.tvn.pl

logo dziendobry tvn1

Pisanenoca.com

pisanie noca

Bielskosmakuje.pl

bielskosmakuje

Nowy teatr w Bielsku-Białej?

Bielsko.biala.pl

logo bbwww 01

Bestwina24.pl

bestwina24 pl

 

Bielsko.info

logo bielsko info

 

Super-nowa.pl

super nowa logo 21426073993

 

Kurier radia BIELSKO

KURIERradiaBIELSKO logo SOLO1

 

Magazyn samorządowy w Bielsku-Białej

magazyn

 

2BStyle.pl

logo

 

 

Wspierają nas

Bio Paluszki

beksin rest bielsko

ladys club bielsko

logo

branka

konstanta

 EY Logo Tagline stacked logo

super nowa

Projekt Teatru