belka skos pl n

INICJATYWY TEATRALNE

Zgodnie ze swoją nazwą stowarzyszenie TEATR GRODZKI – choć nie posiada własnej sceny – od 1999 roku inspiruje i rozwija różnorodne formy sztuki scenicznej z udziałem entuzjastów teatru w każdym wieku.

Czytaj więcej...

TEATR NIELETNICH UZALEŻNIONYCH

Nasza współpraca z Katolickim Ośrodkiem Wychowania i Terapii Młodzieży w Bielsku-Białej sięga początków działalności stowarzyszenia. Zajęcia teatralne zostały włączone do programu zajęć ukierunkowanych na rozwój zainteresowań podopiecznych Ośrodka i okazały się pomocne w procesie terapii i readaptacji młodych ludzi.

Czytaj więcej...

TEATR OSÓB CHORYCH PSYCHICZNIE

Programem zajęć teatralnych są objęte dwie specjalistyczne placówki w Bielsku-Białej: Subrejonowy Ośrodek Leczenia Psychiatrycznego „Olszówka” (od 1999 roku) oraz Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi "Podkowa" (od 2001 roku). Podopieczni obu placówek angażują się w twórczość sceniczną z wielką pasją i własnymi pomysłami. Teatr pomaga im w codziennej walce z chorobą.

TEATR W ŚWIETLICACH ŚRODOWISKOWYCH

W latach 2000-2008 prowadziliśmy cykliczne zajęcia teatralne w kilkunastu bielskich placówkach wspierających dzieci i młodzież w trudnej sytuacji życiowej. Efekt tego projektu to ponad sto spektakli zrealizowanych w bardzo różnych konwencjach i często podejmujących trudne tematy społeczne – przemoc domową, problem uzależnień, społeczne nierówności.

TEATR INTEGRACYJNY

Idea teatru otwartego dla wszystkich i łączącego ludzi z różnych środowisk pozostaje dla nas jedną z najważniejszych wartości w codziennej pracy i poszukiwaniach. Spośród grup integracyjnych działających pod opieką stowarzyszenia warto wyróżnić następujące zespoły: „Za siódmą górą” (w latach 2001-2010), „Teatralną Grupę Dorosłych” (od 2007 roku do dziś) i „Teatr Grodzki Junior” (od 2003 roku do dziś). Ich działalność to przykłady realnego wpływu sztuki na pozytywne zmiany w obszarze integracji społecznej.

TEATR WARSZTATU TERAPII ZAJĘCIOWEJ „JESTEŚ POTRZEBNY!”

Grupa teatralna działa w Warsztacie od momentu jego powstania czyli od 2004 roku jako jedna z inicjatyw Pracowni Artterapii. Zespół ma bogaty dorobek artystyczny, często występuje na przeglądach teatralnych i zdobywa liczne nagrody.

BESKIDZKIE ŚWIĘTO MAŁYCH I DUŻYCH

Pod tym hasłem organizowane są od 2001 roku przeglądy twórczości grup artystycznych działających pod opieką stowarzyszenia oraz objętych naszymi programami kulturalnymi.

Galeria

Media o nas

Dziendobry.tvn.pl

logo dziendobry tvn1

Pisanenoca.com

pisanie noca

Bielskosmakuje.pl

bielskosmakuje

Nowy teatr w Bielsku-Białej?

Bielsko.biala.pl

logo bbwww 01

Bestwina24.pl

bestwina24 pl

 

Bielsko.info

logo bielsko info

 

Super-nowa.pl

super nowa logo 21426073993

 

Kurier radia BIELSKO

KURIERradiaBIELSKO logo SOLO1

 

Magazyn samorządowy w Bielsku-Białej

magazyn

 

2BStyle.pl

logo

 

 

Wspierają nas

Bio Paluszki

beksin rest bielsko

ladys club bielsko

logo

branka

konstanta

 EY Logo Tagline stacked logo

super nowa

Projekt Teatru