belka skos pl n

SCENA TEATRU GRODZKIEGO

15 kwietnia, w siedzibie stowarzyszenia przy ulicy Sempołowskiej 13 odbyło się drugie spotkanie osób, którym bliska jest idea budowy Teatru Społeczności Lokalnej w Bielsku-Białej. Wśród zebranych były osoby związane z teatrem, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele bielskich mediów (2B Style, SUPER-NOVA, Telewizja Bielska REGIONALNA.TV). Zawiązany został społeczny Komitet, który będzie wspierać stowarzyszenie w zdobywaniu środków, promocji oraz lobbingu inicjatywy budowy Teatru! Wśród sygnatariuszy są Jarosław Bączek, Simon Blaschko, Magdalena Brzezińska, Antonina Cykman, Barbara Ilewicz, Jolanta Kajmowicz-Sopicka, Janusz Legoń, Krystyna Małecka, Maria Schejbal, Agnieszka Ściera, Magdalena Wojtczak. Bardzo dziękujemy za wsparcie i zapraszamy kolejne osoby do włączenia się do prac Komitetu!

W czasie spotkania doszło do burzliwej dyskusji, na temat celowości tworzenia w mieście kolejnego miejsca kultury. Dlaczego chcemy angażować całe miasto? Czy nie wystarczą funkcjonujące już Domy Kultury? Czy osoby niepełnosprawne powinny mieć swój teatr?

Scena Teatru Grodzkiego ma być, jak wynikło z toku dyskusji, odpowiedzią na potrzebę braku w naszym mieście Teatru Integracyjnego. Miejsca otwartego na inicjatywy wszystkich mieszkańców, zarówno sprawnych,
jak i niepełnosprawnych, pozbawionego barier architektonicznych i społecznych. „Całe życie walczyłam o to, by nie było świata osób niepełnosprawnych i sprawnych. W tym teatrze może się to spełnić”, pani Antonina Cykman, wolontariuszka Teatru Grodzkiego, emerytowany pracownik Urzędu Miejskiego.    

Spotkania robocze Komitetu odbywać się będą cyklicznie raz w miesiącu. Kolejne zaplanowane jest na 13 maja o godz. 17,00. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich, którym bliska jest budowa Teatru Integracyjnego!

O scenie Teatru Grodzkiego piszą również na portalach internetowych:

http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci/29193/w-bielsku-bialej-buduja-nowy-teatr

http://www.bestwina24.eu/?tag=teatr-spolecznosci-lokalnej

http://wiadomosci.bielsko.info/8561-budowa-nowego-teatru-w-miescie

Zapraszamy jeszcze raz 13 maja na godzinę 17,00!

scena_teatru_01.jpgscena_teatru_02.jpgscena_teatru_03.jpgscena_teatru_04.jpgscena_teatru_05.jpgscena_teatru_06.jpgscena_teatru_07.jpgscena_teatru_08.jpgscena_teatru_09.jpgscena_teatru_10.jpg

Galeria

Media o nas

Dziendobry.tvn.pl

logo dziendobry tvn1

Pisanenoca.com

pisanie noca

Bielskosmakuje.pl

bielskosmakuje

Nowy teatr w Bielsku-Białej?

Bielsko.biala.pl

logo bbwww 01

Bestwina24.pl

bestwina24 pl

 

Bielsko.info

logo bielsko info

 

Super-nowa.pl

super nowa logo 21426073993

 

Kurier radia BIELSKO

KURIERradiaBIELSKO logo SOLO1

 

Magazyn samorządowy w Bielsku-Białej

magazyn

 

2BStyle.pl

logo

 

 

Wspierają nas

Bio Paluszki

beksin rest bielsko

ladys club bielsko

logo

branka

konstanta

 EY Logo Tagline stacked logo

super nowa

Projekt Teatru