TEATR GRODZKI JUNIOR NA FESTIWALU „INTEGRA” W KRANJ !

Dzięki finansowemu wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza z Warszawy (Program "Kultura polska na świecie" https://iam.pl/pl/kultura-polska-na-swiecie) Teatr Grodzki Junior miał okazję wystąpić po raz pierwszy w Słowenii.

 

W dniu 21 kwietnia w Teatrze Stolp Škrlovec w Kranj zespół zaprezentował spektakl „Po drodze…” (https://www.youtube.com/watch?v=KDqNhnUlbSA), który miał premierę w czerwcu ubiegłego roku. Było to jedyne lalkowe przedstawienie w programie festiwalu „INTEGRA – ART IS CONNECTING US” zorganizowanego przez stowarzyszenie DRUŠTVO PROSOC.

Spektakl został gorąco przyjęty przez międzynarodową publiczność, a niektórzy z widzów przekazali nam swoje wrażenia na piśmie:

Super lalki! Fajne, fajne, bardzo fajne!

 

Bardzo mi się podobało. Spektakl był wzruszający, zabawny i pięknie zagrany. Wspaniałe pomysły, zachwycające lalki, a całość świetnie zrealizowana!

 

W czasie krótkiego pobytu w Słowenii udało się nam odwiedzić Teatr Lalek w Lublanie i obejrzeć muzeum figur teatralnych urządzone w stołecznym zamku. Z dyrektorem Teatru – Urošem Korenčanem rozmawialiśmy o festiwalach sztuki lalkarskiej organizowanych w Lublanie i Bielsku-Białej oraz o możliwościach nawiązania współpracy artystycznej pomiędzy obydwoma miastami.

 

Dotacja Instytutu Adama Mickiewicza w wysokości 5000 zł pokryła koszty podróży, dzięki czemu po raz kolejny mogliśmy być obecni na międzynarodowym festiwalu teatralnym. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY INSTYTUTOWI ZA WSPARCIE!!!

 

Program festiwalu »

Opinie Widzów »

 

DSC_0782.jpgDSC_0794.jpgDSC_0796.jpgDSC_0802.jpgDSC_0805.jpgDSC_0821.jpgDSC_0825.jpgDSC_0829.jpgDSC_0839.jpgDSC_0849.jpgDSC_0880.jpgDSC_0901.jpg

 

Galeria

Media o nas

Dziendobry.tvn.pl

logo dziendobry tvn1

Pisanenoca.com

pisanie noca

Bielskosmakuje.pl

bielskosmakuje

Nowy teatr w Bielsku-Białej?

Bielsko.biala.pl

logo bbwww 01

Bestwina24.pl

bestwina24 pl

 

Bielsko.info

logo bielsko info

 

Super-nowa.pl

super nowa logo 21426073993

 

Kurier radia BIELSKO

KURIERradiaBIELSKO logo SOLO1

 

Magazyn samorządowy w Bielsku-Białej

magazyn

 

2BStyle.pl

logo

 

 

Wspierają nas

Bio Paluszki

beksin rest bielsko

ladys club bielsko

logo

branka

konstanta

 EY Logo Tagline stacked logo

super nowa