DZIESIĘĆ LAT PORTALU „TEATR AMATORSKI” !

 ja7 JGetner 

http://www.teatramatorski.pl/

 

Baza scenariuszy teatralnych – utworzona przez Teatr Grodzki w 2006 roku dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród twórców teatru amatorskiego. Każdego miesiąca autorzy sztuk zamieszczonych na naszej stronie internetowej otrzymują informacje o realizacji swoich tekstów przez różne grupy miłośników teatru w całej Polsce. O niektórych inscenizacjach można przeczytać w zakładce „REALIZACJE” http://www.teatramatorski.pl/realizacje

 

 

Szczególną cechą naszego zbioru scenariuszy jest fakt, że wśród ich autorów są zarówno ludzie pióra z dużym dorobkiem dramatopisarskim i w ogóle literackim (Liliana Bardijewska, Krystyna Chołoniewska, Inka Dowlasz), jak i praktycy teatru amatorskiego tworzący na co dzień w szkołach, domach kultury, warsztatach terapii zajęciowej czy więzieniach – dramaturdzy-amatorzy.

 

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi pozycjami scenariuszowymi zamieszczonymi na portalu.

 

„Pożądanie w cieniu pokrywki”

 

Gatunek: Komedia. Osoby: 2 K, 1 M Ten, Który Daje Szczęście zaprasza na spotkanie dwie panie. Ma dla nich rzecz absolutnie niezwykłą, wręcz niewiarygodną. Na Tę, Która Da Więcej czeka Cudowny Zestaw Garnków o wręcz kosmicznych właściwościach, wymarzonych i upragnionych przez kobiety. Rozpoczyna się licytacja, której wyniku nie sposób przewidzieć…

 

„Przeciętny gatunek człowieka”

 

Gatunek: komediodramat Osoby 1K i 1 M Ta sztuka to spotkanie dwóch światów: tego zwykłego, przeciętnego, który żyje sobie z dala od kamer i lukrowanego blichtru szołbiznesu i tego drugiego, który jest uzależniony od błysku fleszy, natrętnych paparazzi i nie potrafi przeżyć bez nich nawet dnia. Bohaterowie, Motorniczy i Celebrytka, poznają się w tramwaju stojącym na pętli i tam rozmawiają o tym, co dla każdego z nich w życiu najważniejsze.

AUTOR: Jacek Getner – copywriter i scenarzysta (między innymi serialu „Klan”)

 

„Taka jakby Alicja, ale trochę nie taka”

W tekście znajdziemy nieco przewrotne spojrzenie na Alicję, tę Alicję, ale w nieco innym świetle, świecie. Alicja dorosła, a świat nadal jest dziwny i jakby nie do końca spełniający oczekiwania. Czy dalej jest w Krainie Czarów czy tylko Złudzeń?

AUTOR: Tomasz Kaczmarczyk – nauczyciel i muzyk

Galeria

Media o nas

Dziendobry.tvn.pl

logo dziendobry tvn1

Pisanenoca.com

pisanie noca

Bielskosmakuje.pl

bielskosmakuje

Nowy teatr w Bielsku-Białej?

Bielsko.biala.pl

logo bbwww 01

Bestwina24.pl

bestwina24 pl

 

Bielsko.info

logo bielsko info

 

Super-nowa.pl

super nowa logo 21426073993

 

Kurier radia BIELSKO

KURIERradiaBIELSKO logo SOLO1

 

Magazyn samorządowy w Bielsku-Białej

magazyn

 

2BStyle.pl

logo

 

 

Wspierają nas

Bio Paluszki

beksin rest bielsko

ladys club bielsko

logo

branka

konstanta

 EY Logo Tagline stacked logo

super nowa