Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /TEATR/modules/mod_menu/helper.php on line 85

FUNDUSZE NA REMONT BUDYNKU TEATRU INTEGRACJI !!!

Październik 2019. Z wielką radością informujemy o zmierzających ku końcowi pracach remontowych w budynku TEATRU NASZYCH MARZEŃ – TEATRU INTEGRACJI !

Dzięki dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego prowadzone są obecnie prace budowlane wykończeniowe (etap drugi projektu rewitalizacji), które doprowadzą do oddania budynku do użytkowania. Po ich ukończeniu podejmiemy starania o wyposażenie teatru w  niezbędny sprzęt sceniczny, nagłośnienie, oświetlenie, urządzenie widowni.

Jesteśmy coraz bliżej urzeczywistnienia idei, by w Bielsku-Białej powstał i działał jedyny w swoim rodzaju ośrodek amatorskiego ruchu teatralnego służącego integracji społecznej poprzez twórczość sceniczną!

 

TEATR GRODZKI JUNIOR na Uniwersytecie SWPS

18 marca na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, odbędzie się występ reprezentantów integracyjnej grupy teatralnej Teatr Grodzki JUNIOR, który zwieńczy obronę prac studentów realizujących projekty społeczne na rzecz organizacji pozarządowych. TEATR GRODZKI JUNIOR pokaże fragmenty spektaklu „Wędrowne Ptaki” oraz będzie promował najnowszą inicjatywę Teatru Grodzkiego – międzynarodowy projekt „Stwórz lalkę-Stwórz siebie” www.ccproject.art. Podczas występu będą również zbierane środki na rzecz budowy Teatr Integracyjnego w Bielsku-Białej.

https://www.swps.pl/warszawa/aktualnosci/17145-teatr-grodzki-junior-na-uniwersytecie-swps

Register to read more...

TEATR GRODZKI JUNIOR NA FESTIWALU „INTEGRA” W KRANJ !

Dzięki finansowemu wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza z Warszawy (Program "Kultura polska na świecie" https://iam.pl/pl/kultura-polska-na-swiecie) Teatr Grodzki Junior miał okazję wystąpić po raz pierwszy w Słowenii.

 

W dniu 21 kwietnia w Teatrze Stolp Škrlovec w Kranj zespół zaprezentował spektakl „Po drodze…” (https://www.youtube.com/watch?v=KDqNhnUlbSA), który miał premierę w czerwcu ubiegłego roku. Było to jedyne lalkowe przedstawienie w programie festiwalu „INTEGRA – ART IS CONNECTING US” zorganizowanego przez stowarzyszenie DRUŠTVO PROSOC.

Register to read more...

TEATR GRODZKI JUNIOR W BYSTREJ

Zapraszamy na kolejną prezentację spektaklu „Po drodze” w wykonaniu Teatru Grodzkiego Junior. 28 kwietnia (piątek) o godzinie 19.00 zespól wystąpi w Gminnym Ośrodku Kultury „Promyk” w Bystrej przy ul. Juliana Fałata 2k.
Podczas imprezy będzie można wesprzeć finansowo budowę Teatru Integracji w Bielsku-Białej.

 

http://www.gok.wilkowice.pl/kalendarz-wydarzen/spektakl-dla-dzieci-10-i-doroslych-po-drodze.html

 

CZEKAMY NA PAŃSTWA W BYSTREJ !!!

LALKI I JĘZYK MIGOWY NA FESTIWALU NAUKI W „ŻEROMSKIM”

Festiwal Nauki jest organizowany w III LO im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej jako alternatywa dla tradycyjnych wagarów praktykowanych przez młodzież szkolną pierwszego dnia wiosny.

W tym roku, 21 marca, wśród blisko trzydziestu gości proponujących uczniom bardzo różne zajęcia, wykłady, pokazy i warsztaty znaleźli się naukowcy, artyści, sportowcy, społecznicy, absolwenci szkoły, zasłużeni profesorowie… a także reprezentacja Teatru Grodzkiego!

Lekcję języka migowego poprowadzili Adam i Urszula Pileccy działający w Teatrze Grodzkim Junior, a warsztat lalkarski – Maria Schejbal.

Register to read more...

PISZĄ O NAS W GOŚCIU NIEDZIELNYM !

Nie ustajemy w wysiłkach zbierania funduszy na budowę Teatru Integracji w Bielsku-Białej. O naszych działaniach w tym zakresie pisze Urszula Rogólska w numerze 12-ym Gościa Niedzielnego (26 marca 2017).

Bardzo się cieszymy, że idea wykorzystania sztuki dla celów integracji społecznej spotyka się z zainteresowaniem mediów. Wierzymy, że dzięki temu wsparciu łatwiej będzie nam osiągnąć zamierzony cel.

Korzystając z okazji chcemy jeszcze raz podziękować paniom Agacie Tomiczek-Wołonciej i Annie Wróbel za przekazanie pięknych obrazów na aukcję, dzięki której w dniu 3 marca 2017 zdobyliśmy kolejne środki finansowe na remont budynku brakarni w dawnej fabryce sukna przy ulicy Sempołowskiej 13.

Czytaj więcej »

 

 

BUDUJEMY TEATR INTEGRACJI !!! SPEKTAKL I AUKCJA OBRAZÓW

Zapraszamy na imprezę fundraisingową!
3 marca 2017 (piątek) godz. 18.00
Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz, ul. Słowackiego 17, Bielsko-Biała

 

W programie:

 • PREZENTACJA SPEKTAKLU LALKOWEGO „PO DRODZE…” w wykonaniu zespołu Teatr Grodzki Junior
 • AUKCJA OBIEKTÓW ARTYSTYCZNYCH, między innymi obrazu olejnego Agaty Tomiczek-Wołonciej, romantycznych impresji Anny Wróbel oraz reprodukcji „Pocałunku” Klimta (malarstwo na szkle)
 • POCZĘSTUNEK

 

Wstęp: 10 zł

 

Impreza organizowana we współpracy z Domem Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej.

Informacje o imprezie: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.; (33) 497 56 55

 

ŚWIĄTECZNE REALIZACJE SZTUK PREZENTOWANYCH NA PORTALU „TEATR AMATORSKI”

Każdego miesiąca autorzy scenariuszy zamieszczonych na prowadzonym przez nas od 10 lat portalu „Teatr Amatorski” otrzymują prośby o zgodę na wystawienie swoich sztuk przez grupy teatralne z całej Polski. W końcówce starego roku szczególną popularnością cieszyła się adaptacja „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa zrealizowana w 2005 roku przez podopiecznych Katolickiego Ośrodka Wychowania i Resocjalizacji Młodzieży w Bielsku-Białej. Z inspiracji tym tekstem powstało kilka nowych widowisk, poniżej prezentujemy informacje o dwóch z nich wraz z ilustracją fotograficzną.

http://www.teatramatorski.pl/

 

Register to read more...

SIŁA WOLONTARIATU – WYWIAD W „RELACJACH-INTERPRETACJACH”

W grudniowym numerze „Relacji-Interpretacji” - Kwartalnika Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej ukazała się rozmowa z Antoniną Cykman, wolontariuszką Teatru Grodzkiego.

 

Publikacja ta zaowocowała nowymi pomysłami fundraisingowymi! Pani Agata Tomiczek-Wołonciej - malarka, ilustratorka, nauczycielka rysunku i malarstwa po lekturze wywiadu ofiarowała jeden ze swoich olejnych obrazów na aukcję charytatywną, by w ten sposób wesprzeć budowę Teatru Integracji!

Register to read more...

TEATR GRODZKI JUNIOR NA FESTIWALU „TALIZMAN SUKCESU” – nagroda za umiejętne przedstawienie problemów człowieka współczesnego językiem teatru w spektaklu pt. „Po drodze”!

Teatr Grodzki Junior działający przy naszym stowarzyszeniu od 2003 roku wystąpił 18 listopada podczas XII-ej edycji MIĘDZYNARODOWYCH JESIENNYCH SPOTKAŃ ARTYSTYCZNYCH "TALIZMAN SUKCESU" organizowanych przez Dom Kultury w Hałcnowie:
http://www.halcnow.pl/56-wydarzenia/358-znowu-sukces, http://www.mdk.beskidy.pl/index.php?s=1&fun=more&id=3415

 

Zespół pokazał swoje najnowsze przedstawienie lalkowe „Po drodze…”, z którym nasi aktorzy-amatorzy pojadą już 24 listopada do Bratysławy, gdzie wezmą udział w Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Bezdomnych ERROR dzięki dofinansowaniu kosztów podróży przez Instytut Adama Mickiewicza.

 

Register to read more...

TEATR INTEGRACJI MA DACH !!!

Zakończył się pierwszy etap prac nad rewitalizacją budynku brakarni w użytkowanym przez nas kompleksie dawnej fabryki sukna przy ul. Sempołowskiej 13. Na początku 2015 roku rozpoczęliśmy intensywne starania o pozyskanie funduszy na zabezpieczenie obiektu przed postępującą degradacją i groźbą zawalenia się. Dzięki kampanii crowdfundingowej, imprezom artystycznym i kulinarnym, aukcjom obrazów i naszych teatralnych lalek, powołaniu społecznego Komitetu Budowy Teatru, zaangażowaniu wolontariuszy, zbiórce publicznej i wielu innym działaniom udało nam się zgromadzić środki w wysokości 91 051,36 zł, konieczne do wykonania najpilniejszych prac. Przyszły Teatr Integracji zyskał przysłowiowy „dach nad głową”, ale przed nami wciąż jeszcze długa droga, by miejsce to stało się profesjonalną sceną dla aktorów-amatorów i miłośników sztuki scenicznej.

Register to read more...

DZIESIĘĆ LAT PORTALU „TEATR AMATORSKI” !

 ja7 JGetner 

http://www.teatramatorski.pl/

 

Baza scenariuszy teatralnych – utworzona przez Teatr Grodzki w 2006 roku dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród twórców teatru amatorskiego. Każdego miesiąca autorzy sztuk zamieszczonych na naszej stronie internetowej otrzymują informacje o realizacji swoich tekstów przez różne grupy miłośników teatru w całej Polsce. O niektórych inscenizacjach można przeczytać w zakładce „REALIZACJE” http://www.teatramatorski.pl/realizacje

 

Register to read more...

DOTACJA INSTYTUTU ADAMA MICKIEWICZA dla Teatru Grodzkiego Junior

Po raz kolejny amatorska grupa Teatr Grodzki Junior działająca przy naszym stowarzyszeniu od 2003 roku otrzymała finansowe wsparcie Instytutu Adama Mickiewicza z Warszawy! Jeden z programów Instytutu – „Kultura polska na świecie” skierowany jest do artystów wszystkich dziedzin sztuki oraz osób zajmujących się upowszechnianiem i promocją polskiej kultury. Program ma na celu wsparcie uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych poza granicami kraju i już kilkakrotnie dofinansował zagraniczne występy zespołów teatralnych prowadzonych przez Teatr Grodzki https://iam.pl/pl/kultura-polska-na-swiecie

Register to read more...

TEATR GRODZKI W GRZYBOWIE

W dniach 26 września-1 października Teatr Grodzki uczestniczył w międzykulturowym spotkaniu studentów dwóch placówek edukacji dorosłych - Uniwersytetów Ludowych z duńskiego Brenderup i polskiego Grzybowa (powiat płocki), zorganizowanym przez Stowarzyszenie ZIARNO http://www.ziarno.grzybow.pl/

Register to read more...

TRZY DNI W HAŁCNOWIE DLA TEATRU GRODZKIEGO !!!

17-18-19 czerwca 2016 – Dom Kultury w Hałcnowie
Impreza organizowana przez Dom Kultury w Hałcnowie, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Hałcnowa, Radę Osiedla, Parafialno-Szkolny Klub Sportowy „Beskidy” oraz Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Grodzki pod patronatem STANISŁAWA SZWEDA – posła na Sejm RP, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Register to read more...

JEST WIĘŹBA!

Zkażdym dniem ruiny dawnej brakarni prezentują się coraz piękniej! Po wielu staraniach, wzniosła się na nich więźba. A wkrótce przykryje ją właściwa konstrukcja dachowa. Ruiny zaczynają odsłaniać swój wielki potencjał.
Powstaje Teatr. Teatr Integracyjny dla osób niepełnosprawnych i lokalnej społeczności.

W tym miejscu chcemy podziękować wszystkim darczyńcom, którzy wsparli budowę dachu poprzez wpłaty crowdfundingowe na Fundujesz.pl. Szczególne podziękowania przekazujemy również Centrum Integracji Społecznej za pomoc w realizacji tej inwestycji. Dziękujemy!

 

TG-wiezba-01.jpgTG-wiezba-02.jpgTG-wiezba-03.jpgTG-wiezba-04.jpgTG-wiezba-05.jpgTG-wiezba-06.jpgTG-wiezba-07.jpgTG-wiezba-08.jpgTG-wiezba-09.jpgTG-wiezba-10.jpg

LALKI BUDUJĄ TEATR INTEGRACJI!

Przed nami wciąż długa droga, choć od grudnia ubiegłego roku na budynku przyszłego Teatru Integracji prezentuje się dumnie żółta tablica z napisem TEREN BUDOWY - WSTĘP WZBRONIONY! Zawieszenie tablicy oznaczające oficjalne rozpoczęcie prac budowlanych było dla nas ważnym momentem. Jednym z wielu w codziennych zmaganiach o realizację marzeń naszych podopiecznych, aktorów-amatorów. To właśnie ich niezłomna wiara w powodzenie całego projektu dodaje nam sił i pomaga przezwyciężyć trudne chwile. Wspierają nas również lalki, które – występując na scenie - biorą aktywny udział w akcjach fundraisingowych, a czasem odwiedzają też plac budowy…

Foto: Daria Konior

teatr_01.jpgteatr_02.jpgteatr_03.jpgteatr_04.jpgteatr_05.jpgteatr_06.jpgteatr_07.jpgteatr_08.jpgteatr_09.jpgteatr_10.jpgteatr_11.jpgteatr_12.jpgteatr_13.jpgteatr_14.jpgteatr_15.jpgteatr_16.jpgteatr_17.jpgteatr_18.jpgteatr_19.jpgteatr_20.jpgteatr_21.jpgteatr_22.jpgteatr_23.jpgteatr_24.jpgteatr_25.jpgteatr_26.jpgteatr_27.jpgteatr_28.jpg

 

PIERWSZY ETAP BUDOWY TEATRU INTEGRACYJNEGO JUŻ ZA NAMI

 

Miło nam poinformować, iż pierwszy etap budowy Teatru Integracyjnego jest już za nami! Uporządkowaliśmy plac budowy, wyburzyliśmy ściany szczytowe i rozpoczęliśmy budowę dachu. Wewnątrz budynku wyrosły rusztowania a na nich ekipa budowlana przystąpiła do robienia żelbetonowej konstrukcji wzmacniającej ściany. 16 marca do tej konstrukcji został wylany beton i powstał imponujący dla nas wieniec. Kolejny krok – to więźba dachowa! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz wspierania nas w kolejnych etapach budowy.

 

Kolejna firma wspiera budowę Teatru Integracyjnego!

budowa teatru paluszki

Od 1 marca br. współpracuje z nami firma  ENVOY Ireneusz Adamczyk  z Bielska-Białej i wspiera idee budowy Teatru Integracyjnego. Na dobry początek otrzymaliśmy darowiznę w postaci zdrowych przekąsek: Ezerki i Eco Paluszki.

 

Produkt wyśmienity, polecamy!

 

Mamy również deklarację przekazania części zysków ze sprzedaży produktów. Z każdej sprzedanej paczki paluszków 5 groszy trafi na budowę Teatru Integracyjnego.

 

Bardzo dziękujemy!!

 

Kup papierową lalkę i wesprzyj budowę Teatru

kup lalke

SUKCES KOLACJI DEGUSTACYJNEJ ZORGANIZOWANEJ NA RZECZ BUDOWY TEATRU INTEGRACYJNEGO!

203 osoby przybyły 4 lutego do Sali Redutowej w Kamienicy Pod Orłem w Bielsku-Białej, w tym goście z Wielkiej Brytanii, Węgier, Słowacji, Hiszpanii, Włoch, Słowenii i Holandii, a także ze Szczecina.

 

50 osób pozostało na liście rezerwowej, a 2 ostatnie bilety zostały sprzedane podczas aukcji internetowej za 180 zł od osoby.

 

Register to read more...

KUCHARZE WSPIERAJĄ ARTYSTÓW

Już za dwa tygodnie - 4 lutego, w Tłusty Czwartek odbędzie się KOLACJA CHARYTATYWNA na rzecz budowy TEATRU INTEGARCYJNEGO przez Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne TEATR GRODZKI, zainicjowana przez bielskiego kucharza Bartosza Gadzinę z Restauracji BEKSIEN. Kolacja odbędzie się w Sali Redutowej w Kamienicy Pod Orłem w Bielsku-Białej  - w jednej z najpiękniejszych sal bankietowych w Polsce. Pan Bartosz Gadzina zaprosił na nią 12 szefów kuchni z całej Polski, w tym finalistów TOP CHEF. Menu degustacyjne będzie się składało z 7 dań. Podczas kolacji będzie zaprezentowany spektakl przez Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne TEATR GRODZKI oraz pokaz mody w wykonaniu modelek GRABOWSKA MODELS

Register to read more...

MARIAN OPANIA SEKUNDUJE BUDOWIE TEATRU INTEGRACYJNEGO!

W dniu 11 stycznia 2016 w bielskim Teatrze Polskim odbył się recital Mariana Opani zorganizowany na rzecz rewitalizacji zrujnowanego budynku brakarni w dawnej fabryce sukna przy ul. Sempołowskiej 13.

Register to read more...

RUSZA BUDOWA TEATRU INTEGRACYJNEGO – TEATRU SPOŁECZNOSCI LOKALNEJ!

 

W obecności członków Komitetu Społecznego na rzecz budowy miało wczoraj miejsce historyczne wypisanie tablicy budowy. Prace budowalne zostały niniejszym oficjalnie rozpoczęte i możemy śmiało powiedzieć ze rusza budowa TEATRU INTEGRACYJNEGO – TEATRU SPOŁECZNOSCI LOKALNEJ! Teatru - dostępnego w pełni dla osób niepełnosprawnych i otwartego na lokalne społeczności.

 

Istotą tego pomysłu jest stworzenie pewnej wspólnoty – wspólnoty ludzi, którzy chcą żyć, tworzyć, rozwijać się. Szczególnie wśród takich grup, którzy takich szans mają znacznie mniej. Żeby każdy człowiek miał na tym świecie swoje miejsce (Piotr Kostuchowski).

 

Chwile z tego ważnego dnia zarejestrowali dla nas:

 

Przypominamy, iż trwa sprzedaż biletów na Recital Mariana Opani w Teatrze Polskim (11 stycznia 2016) oraz Kolację Degustacyjną z 12 kucharzami w Sali Redutowej w Kamienicy Pod Orłem (4 luty 2016). Dochód z obu imprez będzie w całości przeznaczony na budowę teatru.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

ZE SZTUKĄ I SZLACHETNĄ IDEĄ W NOWY ROK!

Serdecznie zapraszamy na kolejne dwa wydarzenia promujące budowę TEATRU INTEGRACYJNEGO – naszego wymarzonego Teatru dla Osób Niepełnosprawnych i Lokalnej Społeczności.

 

 

Recital MARIANA OPANI – MOJE FASCYNACJE. Popularne piosenki i zabawne monologi w wykonaniu niezwykłego artysty. Recital odbędzie się 11 stycznia 2016 roku, o godz. 19,00 w Teatrze Polskim przy ulicy 1 Maja 1.

 

Bilety w cenie 95 zł można kupić:

 • w kasie Teatru Polskiego przy ul. 1 Maja 1 w Bielsku-Białej
 • w biurze Teatru Grodzkiego, przy ulicy Sempołowskiej 13, I p., pok. 124
 • poprzez wpłatę na konto: 70 1560 0013 2354 2123 4000 0007 (GETIN BANK SA) w tytule przelewu wpisując swoje imię i nazwisko i dopisek RECITAL.

 

 

Kolacja Degustacyjna z BEKSIEN – SZTUKA DLA SZTUKI. Spotkanie z dwunastoma szefami kuchni z całej Polski. Kolacja odbędzie się 4 lutego 2016 roku, w Sali Redutowej w Kamienicy Pod Orłem, przy ulicy 11 Listopada 60-62.

 

Bilety w cenie 135 zł można kupić:

 • w Restauracji Beksien ul. Piwowarska 4 w Bielsku-Białej
 • w biurze Teatru Grodzkiego przy ulicy Sempołowskiej 13, Ip., pok. 124
 • poprzez wpłatę na konto: 70 1560 0013 2354 2123 4000 0007 (GETIN BANK SA) w tytule przelewu wpisując swoje imię i nazwisko i dopisek KOLACJA.

 

Dochód z obydwu wydarzeń zostanie przeznaczony w całości na
budowę TEATRU INTEGRACYJNEGO.
Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli zaprosić Państwa na własną scenę. Serdecznie zapraszamy!

Register to read more...

Kup kalendarz - wesprzyj budowę naszego teatru

Zapraszamy serdecznie do zakupu kalendarza na rok 2016 wykonanego przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej “Jesteś potrzebny!” działającego przy naszym  stowarzyszeniu. Oryginalne prace, estetyka wykonania będzie znakomitą ozdobą w Państwa domach, biurach, instytucjach. To także znakomity pomysł na prezent. Koszt kalendarza to 30 zł. Ilość egzemplarzy ograniczona!

 

Kalendarz można nabyć w siedzibie Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego "Teatr Grodzki" przy ul. Sempołowskiej 13 w Bielsku-Białej lub dokonując przedpłaty na konto: 70 1560 0013 2354 2123 4000 0007 (GETIN BANK SA) w tytule przelewu wpisując swoje imię i nazwisko z dopiskiem Kalendarz 2016. Kalendarz będzie do odbioru w siedzibie  Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego "Teatr Grodzki".

 

Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany
na budowę Teatru Integracyjnego.

 

kalendarz-2016-tg-1.jpgkalendarz-2016-tg-2.jpgkalendarz-2016-tg-4.jpgkalendarz-2016-tg-9.jpgkalendarz-2016-tg-11.jpgkalendarz-2016-tg-21.jpgkalendarz-2016-tg-26.jpg

SZTUKA DLA SZTUKI Z BEKSIEN

19 listopada zapraszamy na OSTATNIĄ KOLACJĘ DEGUSTACYJNĄ z  cyklu SZTUKA DLA SZTUKI w Restauracji BEKSIEN. W wydarzeniu tym kuchenni artyści pomagają w spełnieniu marzenia aktorów amatorów Teatru Grodzkiego o własnej scenie. Gościem tego wieczoru będzie: Adrian Feliks, finalista TOP CHEF Polska, właściciel prowadzący warsztaty kulinarne SPOON – Adrian Feliks, który swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się na co dzień z innymi. Dochód z kolacji przekazany będzie na budowę Teatru Integracyjnego. Z dotychczasowych kolacji SZTUKA DLA SZTUKI udało się już zebrać 9 200 zł. Bardzo dziękujemy i zapraszamy 19 listopada o godzinie 19,00 do Restauracji BEKSIEN!

 

Konieczne rezerwacje telefoniczne pod nr tel. 789-354-557.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Czytaj więcej...

 

 

Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych w Polsce wspiera budowę Teatru Integracyjnego

Pragniemy poinformować, że Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych w Polsce wspiera ideę budowy Teatru Integracyjnego, które będzie miejscem rozwoju dla niepełnosprawnych aktorów, ale i dla całej lokalnej społeczności Bielska Białej. Pomysłodawcą tego szczytnego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Grodzki.

Register to read more...

„WĘDROWNE PTAKI” W CZECHOWICACH-DZIEDZICACH I W ZAKOPANEM

We wrześniu Teatr Grodzki Junior dwukrotnie zagrał swoje najnowsze przedstawienie, wspierając w ten sposób akcję zbierania funduszy na budowę Teatru Integracyjnego w Bielsku-Białej.

W dniu 3 września wystąpiliśmy w gościnnej Przestrzeni Kreatywnej K6 http://www.kotulinskiego6.pl/, a 9 września „Wędrowne ptaki” zawędrowały aż do Zakopanego, gdzie miał miejsce XVII Kongres Stowarzyszenia Sędziów Rodzinnych w Polsce http://www.sssrwp.pl/

Register to read more...

PODBESKIDZIE WSPIERA BUDOWĘ TEATRU

TS Podbeskidzie

Podbeskidzie to klub występujący piąty sezon w piłkarskiej Ekstraklasie. To pierwsza drużyna na tym poziomie w historii miasta Bielska-Białej i całego regionu. Podbeskidzie jest także najbardziej wysuniętym na południe kraju zespołem w najwyższej klasie rozgrywek w Polsce. W ostatnich latach występów wśród najlepszych drużyn w kraju Podbeskidzie wyraźnie zaznaczyło swoją obecność na sportowej mapie kraju, wysyłając jednocześnie sygnał, że nawet najwięksi muszą się liczyć z piłkarskim powiewem świeżości z beskidzkich szczytów. Znakiem rozpoznawczym Podbeskidzia jest góralski charakter, upór i ogromna determinacja, dzięki czemu klub zyskuje sympatyków nie tylko na Podbeskidziu.

 

Uporu i determinacji życzymy Teatrowi Grodzkiemu w staraniach o zbudowanie w Bielsku-Białej profesjonalnej sceny dla aktorów-amatorów!

 

Piszą o nas w Gazecie Wyborczej

Łatwo nie będzie, bo pracy jest mnóstwo, pieniędzy ciągle brakuje, a terminy gonią. Liczy się jednak pomysł. Ruiny brakarni dawnych zakładów włókienniczych w Bielsku-Białej mają szansę przeobrazić się w wyjątkowy teatr.

http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1,35055,18601680,teatr-grodzki-gra-na-scenie-to-najlepsza-terapia.html#ixzz3k6QgFH1g

WĘDROWNE PTAKI W K6

3 września (czwartek), o godz. 17,00 w Przestrzeni Kreatywnej K6, przy ulicy Kotulińskiego 6 w Czechowicach Dziedzicach odbędzie się kolejne spotkanie na rzecz budowy teatru. W programie spektakl „Wędrowne Ptaki” Teatru Grodzkiego Junior w reż. Marii Schejbal oraz sprzedaż cegiełek i zdrowych przekąsek wykonanych przez uznaną Agnieszkę Węgrzynowską. Zapraszamy bardzo serdeczne!

Zaproszenie »

 

PODBESKIDZIE JEST Z NAMI

TS Podbeskidzie wsparło budowę naszego teatru! Dostaliśmy klubową koszulkę z podpisami, którą przekażemy na aukcję internetową. Cieszymy się, że grono popierających ideę budowy Teatru Integracyjnego poszerza swoje kręgi. 

http://tspodbeskidzie.tv/artykul/397,zdobadz-koszulke-z-podpisami-

SUKCES KAMPANII CROWDFUNDINGOWEJ!!!

fundujesz plZ radością oznajmiamy, iż skończyła się właśnie nasza kampania crowdfundingowa na Fundujesz.pl. Zebraliśmy 22 654 złotych, za które zakupiona zostanie WIĘŹBA DACHOWA naszego Teatru! Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas, zarówno finansowo, jak i promocyjnie. To ważny moment w naszej inwestycji. Mamy nadzieję, iż już wkrótce rozpoczniemy prace budowlane a zakup więźby będzie pierwszym etapem budowy całego dachu. Szczegóły kampanii znajdują się na stronie: http://www.fundujesz.pl/campaigns/teatr-integracyjny/

Dziękujemy jeszcze raz!

 

Serdecznie witamy MARTĘ FOX

Budowę Teatru wspiera również MARTA FOX – poetka i powieściopisarka. Zasłynęła z powieści dla młodzieży (min. „Zołzunie”, „Iza Anoreczka”), choć ostatnio pisze również dla osób dorosłych („Kobieta zaklęta w kamień”, „Święta Rito od Rzeczy Niemożliwych”). Znakomicie rozumie formułę naszego teatru, który potrafi zmieniać nawet najbardziej dramatyczne ludzkie scenariusze.

Najbardziej zafascynowana jestem terapeutyczną rolą teatru, która daje możliwość wyrażania i doświadczania siebie takim, jakim chciałoby się być, co w realnym świecie, z różnych powodów, nie zawsze jest możliwe.
Teatr pozwala dotrzeć do wewnętrznych przeżyć i człowiek staje się aktorem w dramacie własnego życia. W teatrze można zmierzyć się ze swoimi słabościami i odkryć pragnienia i talenty. W teatrze człowiek może na wielu płaszczyznach tworzyć siebie na nowo, przekraczając własne granice. I tego życzę przyszłym aktorom Teatru Grodzkiego”.

LICYTACJA OBRAZÓW JERZEGO DMITRUKA

Z okazji swojego Jubileuszu 20-lecia działalności firmy, bielska firma ubezpieczeniowa PWS KONSTANTA, zorganizowała charytatywną aukcję obrazów na rzecz budowy naszego Teatru! Aukcja odbyła się 8 maja 2015 roku w hotelu Cubus w Bielsku-Białej. Licytowane na niej były trzy obrazy Jerzego Dmitruka, a dochód w całości został przekazany na budowę naszego Teatru Integracyjnego. Zachęcamy do obejrzenia filmu, przygotowanego przez Agencję Marketingową Tandem, na zlecenie firmy PWS Konstanta, gdzie prezentowany jest Warsztat Terapii Zajęciowej "Jesteś potrzebny!" naszego Stowarzyszenia.

Dziękujemy panu Jackowi Kliszcz, prezesowi PWS KONSTANTA za tę inicjatywę!

Podziekowanie dla KONSTANTA m

 

AUKCJA LALEK I REKWIZYTÓW TEATRALNYCH NA RZECZ BUDOWY TEATRU !

W dniu 14 czerwca Teatr Grodzki Junior wystąpił na scenie Domu Kultury imienia Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej (współorganizatora imprezy), prezentując swoje najnowsze przedstawienie.

„Wędrowne ptaki” to rzecz o przemijaniu, refleksja nad jednostajną codziennością naszego życia i pytanie o jego sens.

Zawsze jesteśmy w drodze. Jak przelotne ptaki niesiemy w sobie pamięć miejsc i wydarzeń, dążąc do celu. Nasze podróżne walizki są zwykle pełne planów i nadziei, ale czasem pozostają puste…

Register to read more...

UWAGA !!! AKCJA PRZEDŁUŻONA DO 12 LIPCA 2015 !!!

uwaga

Teatr Grodzki działający od 15 lat na rzecz osób niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie rozpoczął w tym roku intensywną kampanię zbierania środków na remont obiektu dawnej fabryki sukna przy ulicy Sempołowskiej 13 w Bielsku-Białej.
Mamy nadzieję, że już wkrótce powstanie tu prawdziwa, profesjonalnie wyposażona scena dla naszych podopiecznych i dla wielu osób działających w amatorskim ruchu teatralnym w całej Polsce.

Pieniądze na budowę Teatru Integracyjnego zbieramy między innymi poprzez platformę crowdfundingową:
http://www.fundujesz.pl/campaigns/teatr-integracyjny/
Każda wpłata jest cenna i zwiększa szansę na stworzenie miejsca niezwykłego i bardzo potrzebnego wielu ludziom, którym na co dzień żyje się trudniej, a którzy w teatrze odnajdują poczucie sensu i własnej wartości. Głęboko wierzymy, że TEATR może zmieniać nawet najbardziej dramatyczne ludzkie scenariusze! Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc!

UWAGA !!! AKCJA PRZEDŁUŻONA DO 12 LIPCA 2015 !!!
DO TEGO CZASU MUSIMY ZEBRAĆ 24 TYSIĄCE ZŁOTYCH !!!
JEŚLI SIĘ NAM NIE UDA, BĘDZIEMY MUSIELI ZWRÓCIĆ DARCZYŃCOM WSZYSTKIE WPŁACONE KWOTY

Za pośrednictwem platformy można wpłacić: 100, 500 lub 1.000 złotych.
Mamy świadomość, że powyższe kwoty mogą być dla wielu osób zbyt wysokie, ale jeśli 10 darczyńców przeznaczy 10 złotych na budowę Teatru Naszych Marzeń, to zbierze się 100 złotych, które może wpłacić jedna osoba.

Prosimy o przekazanie naszego apelu jak największej liczbie potencjalnych darczyńców.
Zespól Teatru Grodzkiego http://www.teatr.teatrgrodzki.pl/

SZTUKA DLA SZTUKI. Kucharze wspierają budowę Teatru Integracyjnego.

Jest nam ogromnie miło poinformować, iż kucharze, zaproszeni przez Bartosza Gadzinę z Beksien Bistro przyłączyli się do naszej akcji i gotują na rzecz budowy Teatru!  Odbyła się już pierwsza kolacja z finalistą TOP CHEF Polska Przemkiem Błaszczykiem, z której dochód w wysokości 2250 zł zasilił już konto naszego Stowarzyszenia! Ogromnie dziękujemy za tę inicjatywę! Poniżej przedstawiamy Kalendarium kolejnych kolacji z mistrzami gastronomii i zachęcamy wszystkich do udziału!

Register to read more...

Serdecznie witamy KORNELIUSZA PACUDĘ

Korneliusz Pacuda

W gronie osób popierających inicjatywę budowy Teatru Integracyjnego serdecznie witamy KORNELIUSZA PACUDĘ, dziennikarza i krytyka muzycznego, znanego popularyzatora muzyki country w Polsce, twórcę i dyrektora artystycznego Międzynarodowego Festiwalu Piknik Country w Mrągowie, a także autora sztuk teatralnych.

"Popieram tę ciekawą inicjatywę. Tak, jak popieram każdy sensowny pomysł w sferze kultury! Zwłaszcza na rzecz integracji. Życzę wsparcia sponsorów, Unii Europejskiej, a przede wszystkim władz.

Mam tylko jedną prośbę: przyciągajcie do siebie autorów polskich, grajcie polskie sztuki. Ku radości polskiego widza. Niech Wasz teatr będzie miejscem bez barier - dosłownie i w przenośni. Powodzenia! Korneliusz Pacuda"

Przypominamy jednocześnie o nadchodzącej premierze spektaklu „Wędrowne Ptaki” w reżyserii Marii Schejbal, promującej budowę Teatru Integracyjnego. Odbędzie się ona w najbliższą niedzielę, 14 czerwca, o godzinie 18,00 w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

ODEBRALIŚMY POZWOLENIE NA BUDOWĘ

Z radością powiadamiamy, iż 8 maja 2015 roku Prezydent Miasta Bielska-Białej zatwierdził, złożony przez nas projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę naszego wymarzonego teatru.  Pozwolenie obejmuje przebudowę, związaną ze zmianą użytkowania budynku byłej fabryki sukna, położonej w Bielsku-Białej przy ulicy Sempołowskiej 13 na teatr społeczności lokalnej.  Z dniem 12 czerwca 2015 decyzja otrzymała klauzulę prawomocności. Kolejny etap formalny budowy teatru został niniejszym zrealizowany!

Zobacz »

Serdecznie zapraszamy na premierę spektaklu grupy Teatr Grodzki Junior pt. „Wędrowne Ptaki”

Serdecznie zapraszamy na premierę spektaklu grupy Teatr Grodzki Junior pt. „Wędrowne Ptaki”, w reżyserii Marii Schejbal, która odbędzie się w Domu Kultury „KUBISZÓWKA”, dnia 14 czerwca (niedziela), o godzinie 18,00. Prezentacji będzie towarzyszyła aukcja lalek wykonanych przez Zespół i biorących udział w przedstawieniu. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony w całości na budowę Teatru Integracyjnego w Bielsku-Białej.

Register to read more...

Zbieramy na TEATR!

banery teatralne uzaleznionych

Zbieramy na TEATR! TEATR INTEGRACYJNY pozbawiony barier architektonicznych, dostępny dla społeczności lokalnej. Każdy może stać się jego fundatorem i wygrać:

 • pocztówkę wykonaną przez osoby niepełnosprawne z odręcznym podziękowaniem od zespołu Teatru (za wpłatę 100 zł)
 • zaproszenie do udziału w warsztacie teatralnym, poprowadzonym przez doświadczonych instruktorów naszego Teatru (za wpłatę 500 zł)
 • imienną tabliczkę sponsorską na krześle widowni w nowopowstałym Teatrze zawierająca Imię, Nazwisko lub nazwę Firmy fundatora, liczba tabliczek ograniczona do ilości krzeseł na widowni (za wpłatę 1000 zł)

Register to read more...

CALENDAR OF ACTIVITIES

An old ruined building looks sad and abandoned. We pass by every day and when we close our eyes, we can see it alive – with open doors and spectators coming in. Our dream stage… Is it going to come true?
Yes! We want to have our own theatre!

The Bielsko Artistic Association Grodzki Theatre

The industrial heritage building complex (a former textile factory) in Bielsko-Biała (Poland) was entrusted to our care by the Mayor of the city in 2004. We have renovated three floors and established a Vocational Rehabilitation Unit and Occupational Therapy Workshop in one of the buildings. The restoration of another building which belongs to the above mentioned complex is the next strategic stage in the development of our association. We have already started raising funds to restore the decaying remains of an old machine room (photo).
A range of preparatory actions, including an inventory of the property, have been completed.
However, a substantial funding support is urgently needed to take the next step towards building a real stage for our statutory actions.

The Bielsko Artistic Association Grodzki Theatre
Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Grodzki
Jolanta Kajmowicz-Sopicka – Project Coordinator
Sempołowskiej 13, 43-300 Bielsko-Biała, Poland
tel./fax +48 33 497 56 55, +48 600-382-894
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
www.teatrgrodzki.pl

Galeria

Media o nas

Dziendobry.tvn.pl

logo dziendobry tvn1

Pisanenoca.com

pisanie noca

Bielskosmakuje.pl

bielskosmakuje

Nowy teatr w Bielsku-Białej?

Bielsko.biala.pl

logo bbwww 01

Bestwina24.pl

bestwina24 pl

 

Bielsko.info

logo bielsko info

 

Super-nowa.pl

super nowa logo 21426073993

 

Kurier radia BIELSKO

KURIERradiaBIELSKO logo SOLO1

 

Magazyn samorządowy w Bielsku-Białej

magazyn

 

2BStyle.pl

logo

 

 

Wspierają nas

Bio Paluszki

beksin rest bielsko

ladys club bielsko

logo

branka

konstanta

 EY Logo Tagline stacked logo

super nowa